Muay Thai
Muay Thai

Muay Thai

Muay thai nedir,ne işe yarar?

Muay thai adından da anlaşılacağı üzere dövüş sporudur. Yani sporcular aynı zamanda dövüş sistemini de kazanmaktadır. Muay thai sporunun hareketleri esneklik ve vücuda denge formu kazandırır. Azimle birlikte mücadeleci ruhu güçlendirecektir.

Muay thai ve Kick Boks arasındaki fark nedir?

Muay Thai oldukça sert bir spor dalıdır. Vuruş sertliğinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Kick Boks da ise bazı kategorilerde sert vuruş yapmak kesinlikle yasaktır. Kick boksun bazı kategorilerinde müsabaka ringte yapılırken bazı kategorilerde müsabaka tatemi üzerinden gerçekleşir.

Muay thai maçı nasıl kazanılır?

Maç başladığında, her iki boksör de rakibini yenmek için dizlerini, dirseklerini, ayaklarını ve yumruklarını kullanarak maçı kazanmaya çalışır. Kazanmak için boksörün rakibini nakavt etmesi gerekir ardından hakem dövüşü durdurarak boksör bir puan kazanır. Eğer maç sonunda puanlar eşit olursa beraberlik ilan edilir.

Muay thai nereleri çalıştırır?

Muay Thai yaparken, tüm vücut kasları çalışır. Teknikler, vücudun çeşitli bölgelerindeki kas gruplarını hedef alır ve çalıştırır. Düz ve yuvarlak yumruklar, omuz ve göğüs kaslarını hedef alırken, diz ve ayak darbeleri kalça, bacak ve ayak kaslarını çalıştırır. Dirsek darbeleri, omuz, kol ve arka kaslarını hedef alır.

Muay thai malzemeleri nelerdir?

Bu dövüş sanatında, dirsekler, eller, dizler ve tekmeler esas saldırı tekniği olarak kullanılır. Muay Thai öğretimi esnasında, koruyucu kask, vücut koruyucuları, eklem koruyucuları ve ayak koruyucularını barındıran tam koruyan muay thai malzemeleri eksiksiz bir biçimde yanınızda olmalıdır.